Bejelentkezés

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

Utility_Top_menu

Kitüntetések - Akikre büszkék vagyunk!

magyar

"A MABÉOSZ kitüntető jelvénye arany-, ezüst- és bronzfokozatát 1965-ben osztották ki első ízben.(Forrás: Filatéliai Szemle, XVI. évf. 1. szám, 1966. január, 14. o.)

A Pécs Városi Bélyeggyűjtő Kör tagjainak és a Baranya megyei tagok/körök MABÉOSZ kitüntetései:
(Az adatbázis letölthető excel formátumban is.)

Év

Bronz jelvény

Ezüst jelvény

Arany jelvény

Egyéb díjak, elismerések

2017 - Ihárosi Sándor - Tancsa József
(Kitüntető oklevél)
2016

Szabó Zoltán

Taksonyi Lajos

-

- -
2015 Fodor Dezsőné - - dr. Bodor Mihály
(Kitüntető oklevél)
2014

Lankovics István

Mayer Ferenc
(Bóly)

- - -
2013 - Varga Kornél Tárnoky Lajos
(Bóly)
Vas István (Szigetvár)
(Gervay Mihály érem)
2012

Haraszti Gyula

Szabó Tamás
(MNB Bk. Pécs)

Zsida László
(BM. Ellenőrz. Ig.)

- - Vas István (Szigetvár)
(Schrenk Lajos Kiállítói Vándordíj)
2011

Huszti Zoltán
(MNB Bk. Pécs)

dr. Varga Koritár György
(MNB Bk. Pécs)

- Dózsa József -
2010 Ihárosi Sándor

Jiraszek Alajos
(MSz Villamos)

Massányi Marót
(Tamási)

Fenyvesi Mihály

Horváth József

-
2009 - - - -
2008

Péterfia Zoltán

Varga Kornél

Bernhardt Gyula

Fazekas Alajos
(MSz Villamos)

dr. Szabó Sándor
(MNB Bk. Pécs)

Tárnoky Lajos
(Bóly)

- -
2007 - - - -
2006 -

Durczy István

Kruppa Nándor

Erdősi Bertalan

Farkas Zoltán
(Kitüntető oklevél)

Jakab Sándor
(Kitüntető oklevél)

2005 dr. Bíró Kornél

Dózsa József
(MSz Villamos)

Varga Lajos
(MSz Szabolcsbányai Bk.)

Gáspár Zoltán
(Bóly)
Vas István (Szigetvár)
(Schiller Dénes Tanulmányi Kiállítói Vándordíj)
2004

Kerpner László

Kruppa Nándor

Baka Sándor Tancsa József -
2003 -

Fenyvesi Mihály

Horváth József

dr. Bodor Mihály Vas István (Szigetvár)
(Schrenk Lajos Kiállítói Vándordíj)
2002

Fazekas Alajos
(MSz Villamos)

Jiraszek Alajos
(MSz Villamos)

- - -
2001 - - - Vas István (Szigetvár)
(Térfi Béla Vándordíj)
2000 - - - -
1999 -

Gáspár Zoltán
(Bóly)

Sétáló Ferenc

Tancsa József

Cserna Pál

dr. Hegedűs Sándor

Vas István (Szigetvár)
(Térfi Béla Vándordíj)
1998 Pálmai Miklós
(Pécsi Geodézia)
- Dravetzky István -
1997

dr. Böbel Hubert

Dózsa József
(Mecseki Szénbánya)

Durczy István

Varga Lajos
(Pécsszabolcs)

- Farkas Zoltán

Vas István (Szigetvár)
(Schiller Dénes Tanulmányi Kiállítói Vándordíj)

dr. Habon László
(Kitüntető oklevél)

Kardhordó Kálmán
(Kitüntető oklevél)

1996 - - - Marinov Vilmos
(Kitüntető oklevél)
1995

Ambrus Zoltán

Chalupka János

Haász Imre
(Komló)

Horváth József

Kovács Józsefné
(Petfő)

Lukács Lajos

dr. Pataki Imre

Sarlós János

Sétáló Ferenc

Tancsa József

Kosztolányi Benő
(Bóly)
Schmidt Gyula
(Komló)
-
1994

dr. Dorsics György

Juhász Károly

dr. Bodor Mihály

dr. Hegedűs Sándor

Taubert Gyula
(Szigetvár)

- Vas István (Szigetvár)
(Térfi Béla Irodalmi Vándordíj)
1993 - Baka Sándor dr. Helf László -
1992 - - - Vas István (Szigetvár)
(Térfi Béla Irodalmi Vándordíj)
1991

dr. Gazda Ferenc

id. Kurucz Jenő

Cserna Pál - -
1990

dr. Csengeri László
(OTP)

dr. Hegedűs Sándor

Kovács Józsefné

Nagy Lajos
(Görcsöny-Keresztespuszta)

Szani László
(Siklós)

Tolnai Béla
(Szalatnak)

Trischler József
(Bóly)

Schmidt Gyula
(Komló)
- Dél-dunántúli Területi Iroda (Pécs)
(A Legjobb Területi Iroda Vándordíja)
Területi Iroda vezető: Farkas Zoltán
1989

Bodor Mihály

dr. Jáger László
(MÉH)

dr. Kurucz Jenő

dr. Lázár Gyula

Szépe Lőrinc

Varga Géza
(Bóly)

- - -
1988

Baka Sándor

Keszegpál János

Patton József
(Mázaszászvár)

Rózsahegyi József
(Vajszló)

Tóth László
(Szentlőrinc)

dr. Bédi Gyula
(POTE)

Farkas Magda

Farkas Zoltán

Mészáros Ernő

dr. Kövecs Ferenc Vas István
(Szigetvár)
Schiller Dénes Tanulmányi Kiállítói Vándordíj
1987

Elek László

Hoffmann László

Kollár Győző

dr. Nagy Lajos

Sipos Emil
(Bóly)

Szűcs József

Vas István
(Szigetvár)

Atárdics Pál

dr. Helf László

Marinov Vilmos

Ormos László
(Kővágószőlős)

Poszek Alajos

Dél-dunántúli Területi Iroda (Pécs)
(A Legjobb Területi Iroda Vándordíja)
Területi Iroda vezető: Farkas Zoltán
1986

Cserna Pál

Gergely László

Kosztolányi Benjámin
(Bóly)

Lutz Ferenc

Mayer Istvánné
(Villány)

Szalonnay Endre

Mott János
(Pécsvárad)
Abai Ferenc
(Bóly)
-
1985

Bánkövi Nándorné

Csöndör Károly

Dárdai János

Kubik Albert
(Mágocs)

Krum Ferencné
(Hosszúhetény)

Malbaski Iván

Véghelyi József
(Harkány)

Józsa Béla - -
1984

Csikós József
(Bóly)

Fermengel Ernő

Molnár Rezső

Mott János
(Pécsvárad)

dr. Wébel József - -
1983

Árvai Mihály

Preller Antal

Kutnyánszky Géza -

Dél-dunántúli Területi Iroda (Pécs)
(A Legjobb Területi Iroda Vándordíja)
Területi Iroda vezető: Farkas Zoltán

Farkas Zoltán
(Kiváló Dolgozó)

1982 Poszek Alajos

Abai Ferenc
(Bóly)

Leipold József
(Komló)

Marinov Vilmos

Kardhordó Kálmán

Somogyi Istvánné
(Posta-vezérigazgatói Elismerés)

POTE Bk.
(Gazda Gyula Vándordíj)

1981

Kiss Gyula

Szűcs József

Varga László

dr. Ambrus Géza

Jenőfalvi Dezső

Ormos László
(Kővágószőlős)

Tarró József

dr. Danis László -
1980

Erdősi Bertalan

Józsa Béla

Körmöczi János
(Újpetre)

Mészáros Ernő

Nagy Dezső
(Harkány)

Pun Géza
(Komló)

dr. Bárdi László Szabó Lajos -
1979

Bauer József
(Mohács)

Bosznai Tibor
(Komló)

Csimma László
(Sellye)

Farkas Ferenc

Farkas Zoltán

Fejes Árpád

Fenyvesi Mihály

Hegedűs István
(Szigetvár)

Kisgyörgy János

dr. Kövecs Ferenc

dr. Poór Imre

- -
1978

Csizmadia István

Farkas Magda

Fodor György

Hargitai Irén

Józsa Béla

Kutnyánszky Géza

dr. Mészáros István
(Mohács)

Mohos Antal

Perczel József

Komáromi József

Mike József

Nagy Sándor

dr. Habon László A pécsi 508. sz. Szakmunkásképző Intézet szakköre
(A legjobb ifjúsági bélyeggyűjtő szakkör vándordíj)
Szakkörvezető: Kardhordó Kálmán
1977

Borbás Gedeonné

Bucsky Mihály
(Szentlőrinc)

Halmai József

dr. Majori József

Nagyszebeny Ottó
(Mázaszászvár)

Ormos László
(Kővágószőlős)

Schmidt Gyula
(Komló)

Szili Béla

Szmerkács Dezső
(Mohács)

Taubert Gyula
(Szigetvár)

Tubák József

dr. Danis László

Élő Dezső
(Bóly)

Schneider János

Török István

dr. Németh Lajos -
1976

Abai Ferenc
(Bóly)

Atárdics Pál

Borsos Aurél

dr. Swierkiewicz József

Kardhordó Kálmán

Kántor József

- Pécs Városi Bélyeggyűjtő Kör
(Gazda Gyula Vándordíj)
A Kör elnöke: dr. Danis László
1975

Jenőfalvi Dezső

Mott János

dr. Pallai László

Somogyi Mihály

Tarró József

Nagy János

Várnagy István
(Komló)

Móré István Dél-dunántúli Területi Iroda
(A Filetéliai Szemle Vándordíja)
1974

Kész József

dr. Poór Imre

dr. Wébel József

Kávé József dr. Buda József
(POTE)
-
1973

Komáromi József

Mike József

Török István

dr. Aczél László
(Állami Biztosító)

dr. Habon László

Mészáros Antal

dr. Németh Lajos

- -
1972 Élő Dezső
(Bóly)
Tegzes József
(OTP)
Galambos Sándor Szabó Kálmán
(Aranygyűrű)
1971

dr. Bédi Gyula
(POTE)

dr. Kövecs Ferenc

Nagy János

Schneider János

Móré István

Szabó Kálmán

Szabó Lajos

- -
1970

dr. Mendly József

Farkas József
(Pécsi Fegyveres Erők köre)

dr. Buda József
(POTE)

Krassói Ferenc

Sarlós József
(POTE)
Városi kör Pécs, POTE, Területi iroda Pécs
(Felszabadulás köri munkaverseny)
1969

dr. Aczél László
(Állami Biztosító)

dr. Habon László

Tegzes József
(OTP)

- - -
1968

Móré István

Szabó Kálmán

Szabó Lajos

Versényi Zoltán

- - -
1967 ? ? ? ?
1966

-

- - -
1965

Galambos Sándor

Nagy Sándor

dr. Csanádi Károly
(Pécs V. Tanács)
- -